16 rugsėjo 2015

Trumpos atostogos arba truputis Suomijos ir biškis Oslo

Vieta: Oslas, Norvegija
Taigi, kaip sako kelionės praplečia akiratį, tad nusprendžiau, kad akiratį praplėsti man tikrai nepakenktų. Radau pigius bilietus į Oslo'ą ir pasinaudojau galimybe pakeliauti. Seniai norėjau kiek daugiau pamatyti Suomijos, tad visai ekspromtu sugalvojau aplankyti Tampere'ę.

1 diena: Lahti ir Tampere stebuklai

Keliavau, kaip man jau įprasta, autobusu. Kaip bebūtų keista, visai nepavargau. Kaip tik jaučiaus energinga, manau tokią nuotaiką lėmė saulėtos ir šiltos dienos. Pirmame savo persėdime Lahti turėjau valandą laiko. Tad ilgai negalvojus nusprendžiau, jog reikia pasivaikščioti. Įsivaizduokite mane su 5kg kuprine, ir 3kg rankine, kopiančią į gan aukštus kalnus. Taip atrodžiau ne tik Lahti, bet ir visur kitur, bet tai man netrukdė. Apėjau Lahti centrą, jis man paliko įspūdį. Man patinka žali, senovinės architektūros miestai ir mesteliai, tokios vietose jaučiuosi pakylėta. Lahti pirmą kartą leidau sau atsisėsti parkelyje pasimėgauti sumuštiniais. Po to keliavau link autobusų stoties, turejau 20min ir visai netikėtai aptikau istorijos muziejų. Kadangi 20min nebuvo daug laiko, tačiau vistik pamačiau įdomių dalykų, gaila, kad mažai informacijos buvo anglų kalba.

Lahti

Trumpai apibendrinus Lahti - mielas, jaukus, žalias, kultūrinį paveldą, gėlėmis puoštas gatves, turintis miestas. 

Tamperę pasiekiau 14h vietos laiku. Buvo šiek tiek sunku, nes neradau info centro, o mano turėti žemėlapiai nelabai man padėjo. Bet ir pasiklausinėti nebuvo ko, tad ėjau, kur kojos veda, juk laiko turejau apsčiai. Susipažinus su miestu nusprendžiau keliauti aplankytis nemokamus muziejus, esančius Werstas muziejų centre. Rekomenduoju visiems jį aplankyti. Didelis, interaktyvus muziejų centras, su daugybe muziejų ir didelėmis ekspozicijomis. Labiausiai patiko "The Steam Engine Museum", "The Textile Industry Museum"


The Steam Engine Museum Tampere


Po muziejų sekė mano kelionė po miestą pėstute.

menas prie Werstas muziejaus centro

Šioje kelionėjė turėjau daug pirmų kartų, vienas iš jų "couchsurfing'as". Tamper'ėje nakvojau pas merginą, kuri buvo labai maloni, nepaisant to, kad turejo dirbti, t.y. rašyti darbą. Kartais negaliu įsivaizduoti, kaip galima taip pasitikėti žmonėmis ir būti maloni nepažįstamiems žmonėms. Aš nakvojau svetainėje ant sofos, galėjau naudotis dušu ir valgyti viską, ką rasdavau šaldytuve (nors to ir nedariau), bet buvo malonu, tai žinoti. Gaila, kad su ta mergina mažai bendravome.

Vakare keliavau dar apžiūrėti miestą ir labai nustebau. Radau ezerą prie, kurio buvo vištidės, kur daug įvairiū rūčių vištų ir gaidžių. Buvo labai keista. Beje, žmonės parke, net ne prie vandens, ant zolės deginosi. Ir jiems dzin...
Parke prie ežero Tampere

Pūkuotos vištytės Tampere


2 diena: Ilgiausia diena ever

Ketvirtadienis, mano hoster'ė kėlėsi labai anksti ir išėjo iš namų 6 ryto, aš galėjau pasilikti kiek norėjau, bet išsikrapsčiau 11h. Ir keliavau vėl gi pėstute su visais daiktais link Vapriiki muziejų centro. Didelis centras, kuriame yra pašto muziejus, Tamper'ės istorijos ir istorijos pasauliniu karu muziejus, gamtos muziejus, batų muziejus, inovacijų muziejus, mineralų muziejus žaislų muziejus, hokey'aus muziejus, inovacijų ir keliautojų muziejus. Tikrai verta aplankyti. Labai patiko milžiniška meška ir vilkas gamtos muziejuje, o inovacijų muziejuje pasimokiau vairuoti miškovežį.

Mineralų muziejus Vapriiki centre, Tampere

Vapriiki centras Tampere

Miškovežio simuliatorius Vapriiki centre, Tampere


Po to nusprendžiau šiek tiek prasivaikščioti po miestą, norėjau aplankyti visus poin'tus, kurie man atrodė įdomūs, juos susižymėjau žemėlapyje. Užėjau į vieną iš bažnyčių, kur kažkokios organizacijos nariai man pasiūlė sulčių, sumuštinių ir vandens. Prasivaikščiojau kokius 10 kilometrų iki apžvalgos bokšto ir atgal. Nuėjau pavalgyti, kur sutikau labai įdomią moteriškę (suomę), kuri prieš jos pensiją turėjo savo kliniką, o dabar yra labai susidomėjusi čakromis. Per tą pusvalandį apie čakras turbūt išgirdau viską. Kartais stebiuosi, kodėl suomiai gėdijasi kalbėti angliškai, nes iš tikro nėra jie labai prasti šioje srityje, pagyvenusi karta daug stipresnė nei Lietuvoje anglų kalbos žiniose.

Tampere iš viršaus


Pasiklausiau centre muzikos, pasėdėjau ant saulutės ir nukeliavau link autobusų stoties iš kurios manęs laukė kelionė iki Helsinki'o. Helsink'į pasiekiau 21h. Vasarą jis atrodo daug gražesnis ir daug mielesnis. Ir šiaip nustebau, nes prie autobusų stoties, kuri yra po žeme, buvo mugė, o mieste daug žmonių (juk ketvirtadienis - kodėl?), na o atsakymas labai paprastas - "Gatvės artistų diena" - tik naktį. Iki vidurnakčio visame mieste galima buvo klausytis įvairaus stiliaus muzikos.

Būtent per tas kelias valandas sužinojau, kad Helsinki'o centre yra bent 6 McDonalds (ieškojau kokios kitos vietos pavalgyti, o visur kur benueisi McDonalds). Galiausiai paėjusi kiek nuo centro radau kažkokią "zabėgalačkę", kur darė kebabus su salotomis. Tad gerai po vidurnačio pavalgiusi iki 4 ryto laukiau savo autobuso. Sužinojau, kad prie tramvajų stotelių veikia free wi-fi, o autobusų stotyje naktį ant grindų kartais miega žmonės apsikabinę šunis.

Kelias iki oro uosto buvo įdomus, aš nežinojau, nei kur man išlipti reikia, nei kaip vadinasi mano sustojimas, mat vairuotojas (pirmą kartą) susirinko mano bilietą. Kaip supratau išlipau per anksti. Tačiau prie pat oro uosto, o jau oro uoste šiaip ne taip susiradau savo terminalą ir vartus. Skridau pirmą kartą, check in'ą buvau pasidariusi online (tramvaju stotelėje Helsinki'yje), tad pro vartus praėjau greitai. Beje, pastebėjau, Suomijoje prieš skrydį patikrina sąžiningai, dar ir rankomis kai kada nučiupinėja.

Skridau Norwegian oro linijomis. Patiko Helsinki'o oro uoste mus gan anksti suleido, turėjau free Wi-fi ne tik oro uoste, bet ir lėktuve, bei gavau sėdėti prie lango, o tokią saulėtą ir gražią dieną, buvo super.

3 diena. Čia Oslo'as

Mano lėktuvas nusileido daug anskčiau nei turėjo ir beje tų plojimų, apie kuriuos daug kas pasakoja - nebuvo. Oro uoste pailsinau kojas 30minučių, o tada jau keliavau ieškotis, kur ir kaip nusigauti iki miesto. Turėjau radusi informacijos apie tai internete, tad didelių problemų nebuvo. Nors pradžioje nežinojau, nei kur nei kaip reikės nusigauti. Prieš tai išsikeičiau pinigus. Bet visgi "The best" pinigų keitimo vieta buvo Tamper'ėje prekybos centre, kur man pakeitė pinigus geru kursu ir be jokių mokesčių.
Burbulinis fontanas prie Nacionalinio teatro Norvegijoje


Iš oro uosto keliavaus NSB traukiniu sumokėjau 90 kronų (apie 10 eurų). Vėlgi buvo free wi-fi, rozetės ir visos stotelės pranešamos ne tik norvegiškai, bet ir angliškai. Nors nespėjau išlipti laiku, nuvažiavau viena stotele toliau (ne centrinėje stotyje, o Nacionalinio teatro stotelėje) visgi likau patenkinta, kad nusigavau iki centro. Pirmas įspūdis: smirda ir purvina, po Suomijos visur purvina, tačiau pamačius miesto architektūrą mano nuomonė pasikeitė. Reitinguojant būtų taip: Stokholmas, Tamperė, Oslas, Helsinkis. Centre praleidau 10 valandų. Apėjau viską, ką galėjau, Operos ir dramos teatrą, pagrindinę gatvę, buvusias kareivines, žodžiu viską po kelis kartus. Mačiau pučiamųjų orkestrą, kuris žygiavo centru, tai šiek tiek sukėlė man nostalgiją. Ką galėjau nufilmavau ir instagram'inau. Radau laiko, net ant pievutės pasimėgauti saule kava ir bandele. O vėliau apeiti kiek toliau esančią miesto dalį. Sutikau įdomią vietnamietę, kuri paprašė manęs ją nufotografuoti. Ji mane palaikė vietine (beje ne ji viena, visi vietiniai mane kalbino norvegiškai, o turistai klausinėjo kelio iki objektų).
Vitražai bažnyčioje, Norvegija

Iš operos teatro, Oslo, Norvegija

Oslo Norvegija


Vakare 19h susitikau su couchsurfer'iu, kuris mane host'ino. Nusivedė mane namo, parodė, kur kas, atsigėriau, o vėliau keliavom pasižmonėti, dar kokius 20km pėstute prasivaikščioti. Per pietus radau kortelę, tad galėjau važinėtis, kur tik norėjau mieste. Tad aplankius skulptūrų parką, nusprendėm nukeliauti iki ežero. Iki ežero važiavom T-Banu (vietinis metro) kokias 30min. Ten buvo gražu nors jau ir temo. Grįžti ketinome vidurnaktį, tad dar prieš vidurnaktį ėjom link T-bano. Suspėjom, tačiau užstrigom labai ilgam. Girti nepilnamečiai avarinius stabdžius užspaudė, tad laukėm apsaugos, kad traukinukas galėtų pajudėti, bet tai kur tau. Apsauga nieko nepadarė, o atvažiavus policija vos išprašė visus iš metro. Man buvo labai keista, nes tie vaikai darė viską, lipo per langus, darinėjo duris, spaudė kitus stabdžius. Žodžiu, būtų galėję matyt būtų apvertę visą metro. Sėdėjom laukėm kol pajudėsim gerą valandą, kol vairuotojas pranešė, kad nieko nebus. 1h nakties pėstute ėjom link kitos susisiekimo priemonės. Atrodė tarsi eičiau iš koncerto, tokioj didelėj minioj. Šiaip ne taip pasiekėm kažkokį autobusą, o po jo ir tramvajų. Namie buvom apie 3. Man pagamino pavalgyt (geriau nei kokiam viešbuty)

Menas Osle, Norvegija

Menas Osle, Norvegija

Menas Osle, Norvegija

4 diena. Nudistų pliažas

Nors prieš tai nemiegojau visą naktį atsikėliau labai anksti. Tad suplanavom dieną praleisti viename fjordų, o vėliau keliauti iki paplūdimio. Pamačiau tikrai gražias vietas. Man patiko. Na buvo dar ir įdomių atsitikimų tarkim kaip pakliuvom į nudistų pliažą. Na bet nieko, dabar jau esu mačius viską. Diena labai greitai prabėgo. Vakare dar nukeliavom į kinoteatrą. Kuris savo "obstanovke" priminė Vilniaus "Multikino". Prisižiūrėjau juokingų norvegiškų reklamų. Nustebau, kad po filmo žiūrovai plojo. Vakare dar pėstute prasivaikščiojau iki namų.

Ganosi avis, viename iš fjordų

Viename fjordų Oslo Norvegija


5diena. Kelionė namo

Beveik viskas vyko sklandžiai išskyrus, tai kad nesugebėjau nusipirkti NSB bilieto, Tad pirkau brangesnį "FlyToGet" bilietą. Bet iki lėktuvo nusigavau laiku.
Oslo oro uostas man nepatiko. Pro vartus praeiti nebuvo ką veikti. O skrydis vėlavo. Nudžiugau, kad gavau galimybę girdėti lietuvių kalbą.
Helsinkio oro uoste turėjau tik vieną netkėtumą, nežinojau kaip nusigauti iki miesto centro. pagalvojau apie traukinį. Radau nuorodas ir pėstute keliavau 1km iki vietos, kur nusipirkau bilietą, kaip bebūtų keista pigiai už 5 eurus. O paskui jau autobusu iki namų Mikkeli'yje. Grįžus po 4h ėjau į vakarėlį. Smagi kelionės pabaiga.

Sum up arba pirmi kartai

Buvo daugybė pirmų kartų:
- pirmą kartą keliavau viena
- pirmą kartą nakvojau pas couchsurfer'ius
- pirmą kartą leidau sau aplankyti, tuos objektus kuriuos noriu
- pirmą kartą skridau lėktuvu
- pirmą kartą visur susišnekėti pavyko anglų kalba
- pirmą kartą bendravau su pakistaniečiu

Taip pat išmokau:
- būti su savimi
- nežinomosiose vietose vadovautis ir nuojauta, ir protu.

Pirmą kartą jaučiausi laisva ir nuo nieko nepriklausoma, ir man tai labai patiko

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą